FESTIWAL 2024:   Schola Gregoriana Silesiensis   ✦ Liarman Trio   ✦ Waldemar Krawiec   ✦ Anna Lubańska   ✦ Camerata Vistula   ✦ Anna Wróbel  

Accademia dell’ Arcadia / Bartosz Rajpold

Accademia dell’ Arcadia / Bartosz Rajpold

Accademia dell` Arcadia działa od 2001 roku. Swoją nazwą nawiązuje do starożytnej tradycji, ale również do nazwy kongregacji artystów, filozofów i miłośników sztuki funkcjonującej w XVIII wieku w Rzymie. Orkiestra dokonała wielu nagrań fonograficznych, które doczekały się prezentacji radiowych i spotkały z entuzjastycznym przyjęciem krytyków. Koncertuje przede wszystkim w Polsce, ale także w Niemczech, Francji i Gruzji. Od 2017 roku kierownikiem artystycznym Accademia dell’ Arcadia jest Mikołaj Zgółka. Muzycy posługują się historycznym instrumentarium, za pomocą którego można wiernie odtworzyć brzmienie dawnej muzyki. Zespół współpracował z takimi artystami jak Marek Toporowski, Roberto Balconi, Zbigniew Pilch, czy Bartosz Rajpold.

 

Bartosz Rajpold – kontratenor, absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie śpiewu solowego dra A. Stefanowicza (kontratenor, W-wa). Studiował również u Rity Dams, Michael’a Chance’a w Royal Konservatory of Musik w Hadze oraz Barbary Mądrej-Bednarek, Andrzeja Ogórkiewicza i Roberta Nakonecznego. Jest półfinalistą prestiżowych konkursów międzynarodowych (Cesti Gesangwettbewerb, Innsbruck oraz Canticum Gaudium, Poznań). Debiutował w 2009 r. na deskach TW w Łodzi w roli Ptolomeusza w operze Juliusz Cezar G. F. Haendla pod dyr. art. Paula Esswooda. W latach 2014/2015 wykonywał role Ottone oraz Narciso w operowej inscenizacji Agrippiny G. F. Handla w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie pod dyr. art. Lilianny Stawarz i w reż. Natalii Kozłowskiej. Współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami, takimi jak Christophe Rousset, Ottavio Dantone, Giovanni Antonini, Raul Sochaczewsky i Agnieszką Budzińską-Benett. Regularnie współpracuje z Capellą Cracoviensis, Capellą Viridimontana, Accademią dell’ Arcadia, Chórem Narodowego Forum Muzyki i wieloma innymi zespołami specjalizującymi się w wykonawstwie muzyki dawnej.

Comments are closed.

Data Koncertu

Niedziela 07.10.2018, godz.19:00

KOŚCIÓŁ PW. ŚW. ZYGMUNTA I ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ
ul. Złotnicza 12