FESTIWAL 2024:   Schola Gregoriana Silesiensis   ✦ Liarman Trio   ✦ Waldemar Krawiec   ✦ Anna Lubańska   ✦ Camerata Vistula   ✦ Anna Wróbel  

Tytus Wojnowicz i Ensemble de Narol

Tytus Wojnowicz i Ensemble de Narol

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie oboju prof. Stanisława Malikowskiego. W 1993 otrzymał dyplom Staatliche Hochschule für Musik we Fryburgu w klasie oboju prof. Heinza Holligera. Brał udział w wielu konkursach krajowych i międzynarodowych. Został Instrumentalistą Roku 1997, 1998 w plebistycie polskich rozgłośni radiowych. Jako solista występował z większością polskich zespołow filharmonicznych oraz z orkiestrami kameralnymi. Koncertował w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Czechach, Słowacji, na Tajwanie, w USA (m.in. w Carnegie Hall) oraz krajach Azji i Afryki. W latach 1996–2000 współpracował z Piotrem Rubikiem, który był producentem, aranżerem i kompozytorem większości popularnych utworów wykonywanych przez Wojnowicza w tym okresie. Nagrał wiele płyt solowych – w tym 6 dla Sony Music, a dwie z nich były nominowane do nagrody „Fryderyk”. Jako muzyk sesyjny brał udział w nagraniach piosenek takich muzyków jak Michał Bajor, Zbigniew Hołdys, Małgorzata Ostrowska, Katarzyna Skrzynecka. W latach 2006-2007 wraz z Nigelem Kennedy w ramach trasy „The Bach & Vivaldi Experience” zagrał kilkanaście koncertów w najważniejszych salach koncertowych Europy. Obecnie pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, prowadząc aktywne życie pedagogiczne.  

Tytus Wojnowicz jest założycielem i kierownikiem artystycznym grupy Ensemble de Narol. Zespół specjalizuje się w muzyce przełomu baroku i klasycyzmu, wykonuje utwory mało znane bądź rzadko grywane. Ideą jest połączenie wiedzy na temat barokowego stylu z możliwościami współczesnych instrumentów.

Comments are closed.

Data Koncertu

Niedziela 15.09.2019, godz.19:00

KOŚCIÓŁ PW. ŚW. ZYGMUNTA I ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ
ul. Złotnicza 12