FESTIWAL 2024:   Schola Gregoriana Silesiensis   ✦ Liarman Trio   ✦ Waldemar Krawiec   ✦ Anna Lubańska   ✦ Camerata Vistula   ✦ Anna Wróbel  

Liarman Trio

Liarman Trio

Liarman Trio

 Pomysł na nazwę zespołu zrodził się z pieśni Schuberta “Der Leiermann”, historia starego człowieka, którego całe życie wypełniła muzyka. “Leiermann” wędruje po wioskach grając na swojej „drehleier” – po polsku „lira korbowa” – która stanowi część naszego instrumentarium, a repertuar oparty na niej akompaniuje nam w muzycznej podróży…

Susana Raso – mezzosopran: zaczęła studia muzyczne w Galicji (Hiszpania), w Konserwatorium w A Coruna – mieście gdzie się urodziła. Kontynuowała w Konserwatorium w Santiago de Compostela, gdzie rozpoczęła naukę gry na altówce. Od dziecka gra również na instrumentach ludowych z Galicji i Hiszpanii: bandurria i pandeireta. Otrzymała stypendium Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Hiszpanii celem odbycia stażu podyplomowego w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Małgorzaty Marczewskiej. Brała udział w kursach międzynarodowych w Hiszpanii, Włoszech i Polsce. Debiutowała w „Rigoletto” w Teatro Colón w A Coruńa oraz w kwartecie muzyki dawnej Euterpe. Jako solistka brała również udział w wielu koncertach i recitalach w Galicji i w Polsce (Warszawskie Towarzystwo Muzyczne, Muzeum Chopina, Teatr Rozmaitości, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Warszawie, Filharmonia w Częstochowie). Obecnie poza koncertami z Liarman Trio prowadzi chór Cantiamo e Libiamo przy GOK w Sulęczynie.

Lidia Małyszek – flet. Ukończyła studia muzyczne w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Elżbiety Czapor.  Była członkiem kameralnej orkiestry Capella Bydgostiensis i współpracowała z Capella Gedanensis. Z tymi ostatnimi nagrywała płytę: Music of Old Gdańsk vol 3 – i koncertowała w kraju i za granicą (Niemcy, Rosja, Francja, Finlandia). Przez wiele lat była członkiem zespołu Musica da Camera. Poza koncertami zajmuje się nauczaniem gry na flecie: pracowała jako nauczyciel w Państwowej Szkoły Muzycznej w Gdańsku oraz w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu i w Gdańsku. Angażuje się społecznie i obecnie prowadzi szkółkę fletu dla dzieci, a także organizuje koncerty w Bibliotece Społecznej Stowarzyszenia „Przyjazne Pomorze” (Gdańsk-Stogi).

Łukasz Gaszler – gitara. Urodzony w Częstochowie, gdzie rozpoczął naukę gry na gitarze w wieku 13 lat. Zajmuje się również komponowaniem, aranżacją oraz lutnictwem. W Gdańsku uczył się gry na gitarze flamenco u Agnieszki Tomali. W jego graniu słychać różne wpływy: folk (polski, arabski, afrykański, rytmy bałkańskie), flamenco, jazz, rock, muzyka poważna – zwłaszcza dawna. Od dziewięciu lat interesuje się lutnictwem i buduje liry korbowe, które wykorzystuje także w trakcie własnych koncertów. Obecnie jest nauczycielem gry na gitarze w GOK w Sulęczynie.

 

PROGRAM KONCERTU

 

Franz Schubert (1797-1828) — Der Leiermann

ANGLIA

John Playford (1623  – c. 1687) — Parson’s Farewell

John Dowland (c. 1562-1626) — Awake Sweet Love

Anonim — La morte d’Artur (opr. Ł. Gaszler)

Henry VIII Tudor (1491-1547) — Greensleeves

POLSKA

Wojciech Długoraj (c. 1557 – c. 1619) — Cantio Polonica

Wacław z Szamotuł (c. 1524 – c. 1560) — Błogosławiony Człowiek

Mikołaj z Koźla (c. 1390 – ?) — Credo in Deum Patrem omnipotentem

Anonim — Praczka (taniec dawny)

PÓŁWYSEP IBERYJSKI

Anonim galicyjski — O sono da morte

Śpiewnik pałacowy — Linda Amiga

    Din, di rin din

FRANCJA

Lui de Moy (c.1600 – ?) — Taniec

Thoinot Arbeaux (1519-1595) — Belle qui tiens ma vie

WŁOCHY

Anonim — Tarantella (opr Ł. Gaszler)

Comments are closed.

Data Koncertu

Sobota 14.10.2023, godz.15:00

KOŚCIÓŁ PW. ŚW. ZYGMUNTA I ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ
ul. Złotnicza 12